تماس با احمد جواهریان

 دولت پنهان- Deep State

ساختار سیستم حاکم بر جهان و برنامه های دولت ترامپ برای آمریکا

مصاحبه با احمد جواهریان

crossartfilm.com


 دولت پنهان Deep State

شرکت های جهانی فرادولتی یا شبکهٔ فرا-نا-دولت حاکم بر جهان *
*در مورد چگونگی کارکرد ساختار قدرت سیاسی اقتصادی در جهان امروز بحث های مفصلی صورت گرفته، مقالات بسیار متعددی هم به زبان فارسی از طرف احزاب و سازمان ها و شخصیت های سیاسی ترقیخواه کشورمان انتشار یافته. آخرین مقاله ای که در این زمینه انتشار داده ام چنین نام دارد:

برونسپاری قدرت سیاسی


شرکت سرمایه گذاری بلک راک با ۲۲ مرکز سرمایه گذاری و ۷۰ دفتر در ۳۰ کشور و مشتریانی از ۱۰۰ کشور کار می کند. بر اساس گزارش اکونومیست، مجموعه سهام اداره شده توسط این شرکت ۷٪ کل سرمایه های مالی جهان و بالغ بر ۱۶ تریلیون دلار است.

Too big to Fail / Too big to be sued / Too big to be taxed / Too big to be regulated

شرکت بلک راک


 در انتخابات اخیر آمریکا چه گذشت

چگونهٔ شناسایی رای دهندگان توسط تجزیه و تحلیل کلان داده ها  و نحوهٔ اثر گذاری بر رای آن ها به وسیله ترفنندهای بازاریابی و روانشناسی سیاسی

«اطلاعاتی که دنیا را زیر و رو کرد»فیلم مستند دربارهٔ انتخابات آمریکا به نام «بهترین دمکراسی ای که می شود با پول خرید» ساختهٔ  گرک پالاست.

The Best Democracy Money Can Buy -- Greg Palastخطر فاشیسم

فاشیست ها قبل از دیکتاتوری فاشیستی چه کار می کنند

نقش رسانه ها: رسانه ها نقش بسیار مخربی را بازی می کنند. به زبان روزنامه نگار ترقی خواه برندهٔ جایزه پلیتزر «کریس هجز»:۳-

فساد سیاسی حاکم
فساد مالیاتی در شرکت کاتر پیلار

اخیرا پرونده ای رو شد که شرکت کاترپیلار تمام قطعات یدکی ای که در آمریکا یا دیگر کشورها می سازد را از سوییس صادر می شود. این در حالی ست که آن ها در سوییس ساخته نمی شوند، بلکه تنها بر روی کاغذ از از آنجا صادر می شوند. چرا که کاترپیلار با دولت سوییس قرار دادی را امضاکرده که بر اساس آن کلیه کالاهایی که صدرات آن از سوسیس ثبت شود چیزی بین ۴ تا ۶ درصد مالیات خواهد داشت.

Richard Wolf- Global Capitalism March 2017

فساد در نیروی دریایی آمریکا

در هفته های اول مارس، پروندهٔ گروه دوم شامل  ۹ نفر از افسران عالیرتبهٔ نیروی دریایی آمریکا در اقیانوس آرام به علت فروش اطلاعات به نمایندهٔ یک شرکت پیمانکاری خدمات دریایی به ارتش آمریکا به نام  Fat Leonard به رسانه ها درز کرد. جالب اینکه یکی از این افسرها، آدمیرال Bruce Loveless مسئول عملیات اطلاعاتی نیروی دریایی و دیگری کاپیتان David Newland فرمانده پرسنلی ارتش هفتم نیروی دریایی در اقیانوس آرام بوده اند. برگزاری مجالس خصوصی پر از فاحشه های جورواجور  با ده ها هزار دلار کادو و شامپاین و سیگار برگ کوبایی صادراتی درجه یک، گوشه ای از این پرونده است.  (اگه یادتون باشه ما هم یک نمونه ثبت شدهٔ جهانی اش را داشتیم.  نماز جماعت فرماندهٔ نیروی انتظامی جمهوری اسلامی سردار زارعی با حوری-فاحشه های برهنهٔ بهشتی… آن هم  نه در آن دنیا بلکه در همین دنیا.)

ماجرا آدمیرال های نیروی دریایی و فسق و فجورهای میلیون دلاری آن ها
وزیر بازرگانی دولت ترامپ همان واسطه معاملات قبلی مسئله دار اوست
چند هفته پیش یک بانک بزرگ آلمانی، دویچه بانک  برای پولشویی  صدها میلیون دلار جریمه شد، از قرار معلوم بانک دویچه ۱۰ میلیارد دلار را از روسیه به جزیره بانک ها منتقل کرده است. در سال 2008 دمیتری ریوبلوف ساختمانی 33 هزار فوت مربعی در فلوریدا را از دانالد ترامپ خریده و وی به دانالد ترامپ 95 میلیون دلار پول نقد داده است.  خود دانالدترامپ در سال 2006 این قصررا در حراج به قیمت 40 میلیون دلار خریده است. ترامپ و ریوبلوف هیچکدام پا در این قصر نگذاشته و در طی این مدت خالی بوده است. آن ها اعلام کرده اند که هیچگاه همدیگر را ملاقات نکرده اند و این معامله توسط واسطه انجام شده است. این واسطه چه کسی است؟  ویلبر راس  دوست قدیمی دانالد ترامپ که امروز به عنوان وزیر بازرگانی انتخاب شد

الیگارش روس ، ترامپ و وزیر بازرگانی


۴-


دو تغییر سیاست اساسی در دولت ترامپ 
بودجهٔ پیشنهادی ترامپ و سهام شرکت های نظامی

خوب خبر بودجه پیشنهادی ترامپ به رسانه ها داده شد. در حالی که اختلاف طبقاتی شدید و فاصلهٔ  فقر و ثروت افسانه ای آمریکا مهم ترین واقعیت آمریکای امروز است و ۴۳ میلیون آمریکایی در فقر زندگی می کنند. نیمی از آن ها که به مرز بازنشستگی می رسند، پس اندازی برای این دوران ندارند، و همه مشکلات و دردهایی که در جریان انتخابات به بخش مهمی از آن ها برای گرفتن رای مردم اشاره شد، بودجه نظامی به شدت افزایش یافت. این برخلاف وعده های انتخاباتی ترامپ مبنی فاصله گیری از سیاست های نظامی گرایانه دولت آمریکاست.


Trump Budget

آیا ترامپ به جنگ اقتصادی با چین خواهد پرداخت؟

مصاحبهٔ آندرو راس سورکین روزنامه نگار معروف نیویورک تایمز با «جک ما» بنیانگذار و مدیر شرکت «علی بابا» و مشاور اقتصادی رهبر چین. ترامپ از «جک ما» خواسته تا در ایالت های خالی شده از صنایع آمریکا، کارآفرینی و شغل های کوچک ایجاد کند.  

جک ما: «در سی سال گذشته جهانی سازی توسط    صدها  شرکت بزرگ کنترل می شده است. 100 سال گذشته جهانی سازی توسط چندین شاه و امپراتور کنترل می شده است. چه اتفاقی می افتد که اگر در طول سی سال آینده ما بتوانیم از 60 میلیون کسب و کار این کار را بکنند حمایت کنیم؟ دنیا به رهبری جدیدی احتیاج دارد. رهبری جدید درباره ی کار کردن با همدیگر می باشد.

مصاحبهٔ Jack Ma  - AlibabaMP3 File

احمد جواهریان فیلم ساز،شاعروپژوهشگر سیاسی

شمار شنوندگان این برنامه

Copyright © 2017 by Radio Pooya

تلفن های رادیو پویا

866-938-2788

925-322-5499